KIBICE > Mapki i dojazd

       
karowa karowa karowa karowa
OS PGE Narodowy OS Służewiec OS Bemowo OS Karowa
Mapy dla Kibiców Poradnik dla Kibiców Punkty Informacji Kibica  

Odcinki Specjalne 53. Rajdu Barbórka: Poradnik dla kibiców

Rajd Barbórka na stałe wpisał się w kalendarz wydarzeń organizowanych co roku w stolicy. Jest także doskonała okazją dla rajdowych fanów, aby z bliska przyjrzeć się sportowej rywalizacji i poczuć prawdziwe sportowe emocje. Jak bezpiecznie kibicować? Gdzie znaleźć najciekawsze miejsca? Sprawdźcie to w naszym poradniku.

Tor Służewiec
OS 1 Tor Służewiec (Zawodnicy) od 8:00 do ok. 9:50
OS 1 Tor Służewiec (Legendy) od 9:50 do ok. 10:20
OS 4 Tor Służewiec (Zawodnicy) od 11:20 do ok. 13:10
OS 4 Tor Służewiec (Legendy) od 13:10 do ok. 13:40

Już pierwszy odcinek specjalny jest miejscem, gdzie można spotkać wszystkich zawodników, warto więc rozpocząć kibicowanie właśnie od tej właśnie próby. Trasa OS Tor Służewiec składa się z przejeżdżanej dwukrotnie widowiskowej pętli dookoła strefy dla kibiców, gdzie znajdziecie wiele atrakcyjnych punktów obserwacyjnych.
Mapa: Tor Służewiec

Dojazd dla kibiców na trasę odcinka Służewiec możliwy jest od ulicy Puławskiej, miejsca parkingowe wyznaczone będą w okolicach skrzyżowania z ulicą Wyścigową. Drugie wejście dla kibiców zlokalizowane jest od ul. Poleczki. Przy obydwu wejściach będzie można kupić bilety. Dla posiadaczy naklejek Parking GOLD przygotowany jest parking wewnątrz toru Służewiec (wjazd także od ul. Poleczki).

PGE Narodowy
OS 2 PGE Narodowy (Zawodnicy) od 9:00 do ok. 10:50
OS 2 PGE Narodowy (Legendy) od 10:50 do ok. 11:20
OS 5 PGE Narodowy (Zawodnicy) od 12:20 do ok. 14:10
OS 5 PGE Narodowy (Legendy) od 14:10 do ok. 14:40

Odcinek PGE Narodowy debiutuje w harmonogramie Rajdzie Barbórka. Składa się z przejeżdżanej dwukrotnie pętli na Błoniach PGE Narodowego oraz trasy przebiegającej ulicą Siwca aż na parkingi zlokalizowane wokół Stadionu. Najciekawsze fragmenty odcinka to przejazd po śliskich płytach zakończony prawym nawrotem w rejonie Dworca PKP Stadion, oraz doskonale widoczny ze znajdującej się powyżej strefy kibica rejon widowiskowych nawrotów tuż przed metą.
Mapa: PGE Narodowy

Główne wejście dla kibiców to wejście od ulicy Zamojskiego (dogodny dojazd do dworca PKP Stadion lub metrem do stacji Stadion Narodowy). Drugie wejście dla kibiców zlokalizowane jest od strony Ronda Waszyngtona (łatwy dojazd tramwajem lub autobusem). Samochody z wykupionym Parkingiem GOLD parkują w strefie kibica od ul. Zamojskiego. Odcinek będzie można oglądać jedynie z wyznaczonych stref kibica, nie będzie możliwości przejścia pomiędzy strefami.

OS Bemowo
Serwis Autodrom Bemowo (Zawodnicy) od 9:47 do ok. 12:07
OS 3 Autodrom Bemowo (Zawodnicy) od 10:20 do ok. 12:10
Serwis Autodrom Bemowo (Legendy) od 11:37 do ok. 12:37
OS 3 Autodrom Bemowo (Legendy) od 12:10 do ok. 12:40
Serwis Autodrom Bemowo (Zawodnicy) od 13:07 do ok. 15:20
OS 6 Bemowo (Zawodnicy) od 13:40 do ok. 15:30

Doskonale znany wszystkim kibicom odcinek Bemowo, który jest sercem Rajdu Barbórka, w tym roku został zmodyfikowany. Szczególnie polecamy długie loty przez słynny mostek, w jego okolicach zbudowana zostanie  Trybuna z miejscami siedzącymi. Trasa odcinka przebiega po przejeżdżanej dwukrotnie pętli. Na Autodromie Bemowo zlokalizowany jest także Park Serwisowy, warto więc zaplanować tutaj dłuższy pobyt, w przerwach pomiędzy odcinkami specjalnymi.
Mapa: OS Bemowo

Tradycyjnie na OS Bemowo będzie można dostać się dwoma wejściami: głównym przy Punkcie Kibica od ul. Powstańców Śląskich, oraz dodatkowym, prowadzącym do trybuny, od strony parkingu.  Wjazd na Parking GOLD możliwy od ul. Piastów Śląskich.

OS Karowa
Serwis Karowa od 16:00 do ok. 21:00
OS Karowa Przejazdy Pokazowe od 17:00 do ok. 18:00
OS Karowa Przejazdy Legend os 18:00 do ok. 19:00
OS Kryterium Karowa od 19:00 do ok. 20:30
Rozdanie Nagród Karowa od 20:30 do ok. 20:50

Tego odcinka nikomu nie trzeba przedstawiać! Słynne Kryterium Asów na ul. Karowej jest najbardziej widowiskowym i kultowym odcinkiem całej Barbórki. Trasa od kilku lat nie ulega zmianie, dzięki temu co roku liczymy na nowe rekordy! Start znajduje się tuż przed trybuną VIP (zawodnicy przejeżdżają specjalnie wybudowanym pod trybuną tunelem!).
Mapa: OS Karowa

Wszystkie trybuny na Karowej zlokalizowane są dookoła słynnej beczki. Trybuna VIP i Trybuna Żółta mają numerowane miejsca siedzące, natomiast umiejscowiona w Parku Kazimierzowskim Trybuna Zielona ma jedynie miejsca stojące. Z każdej trybuny widoczny będzie telebim z relacją na żywo. Na terenie strefy dla kibiców znajduje się także Park Serwisowy. Warto pamiętać także, że z uwagi na dużą liczbę kibiców przejście pomiędzy strefami dla kibiców jest bardzo utrudnione. Wejście dla kibiców będzie możliwe już od godziny 16:00, a 0 17:00 rozpoczynają się przejazdy pokazowe.

Tegoroczną nowością dla kibiców przyjeżdżających na odcinek Karowa jest zlokalizowany przy ul. Browarnej (wjazd od ul. Leszczyńskiej lub Topiel) parking dla Kibiców. Liczba miejsc na tym parkingu jest ograniczona, dlatego wjazd będzie możliwy tylko dla osób posiadających specjalną nalepkę wjazdową "Parking Karowa".

Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash


 © benix      Automobilklub Polski 2015                                                                                                                                       52 Rajd Barbórka 2014