NEWS

Trzy razy K. Karowa, Kuchar, Kajetanowicz  
07.12.2015

Rajd Barbórka jest wyjątkową imprezą, która regularnie zadziwia swoimi rozstrzygnięciami. Takie słowa można często usłyszeć z ust zarówno kierowców, jak i rajdowych kibiców. Ale czy na pewno tak jest? Prześledziliśmy statystykę ostatnich pięciu lat grudniowej imprezy.


Jeśli przyjrzycie się dokładmie temu, co na barbórkowych trasach działo się od roku 2010, dojdziecie łatwo do jednego wniosku – zamknięcie rajdowego sezonu należy do jednego z dwóch panów. Ci niekwestionowani i zdecydowani liderzy statystycznycyh rankingów to oczywiście Kajetan Kajetanowicz i Tomasz Kuchar.

Aktualny mistrz Europy, Kajetan Kajetanowicz, wspólnie z Jarkiem Baranem w ostatnich pięciu startach wygrywali Rajd Barbórka dwukrotnie. Dokładnie tyle samo zwycięstw ma na koncie Tomasz Kuchar, pilotowany przez Daniela Dymurskiego. Tylko raz obaj musieli uznać wyższość Bryana Bouffier, który triumfował w Barbórce w 2011 roku.

Jeśli spojrzeć na wygrane na Karowej, tu mamy samodzielonego lidera – Kajetanowicz wygrał kultowy odcinek trzykrotnie w ciągu ostatnich pięciu startów. Tomasz Kuchar ma w kieszeni dwa zwycięstwa, w tym to najświeższe, odniesione w ubiegłym roku.

Zarówno Tomasz Kuchar, jak i Kajetan Kajetanowicz mają też po jednym dublecie – wygranej w Rajdzie Barbórka i Kryterium na Karowej w jednym sezonie (lata 2010 – 2014).

Pamiętajmy, że zarówno infografika, jak i przytoczone powyżej dane dotyczą ostatnich pięciu lat! Nie sięgamy z matematyką wcześniej z pełną premedytacją, po to, aby dać Wam obraz najnowszej historii Rajdu Barbórka.

Warto zaznaczyć jednak jeden fakt – gdybyśmy cofnęli się jeszcze kilka sezonów wstecz, niekwestionowanym królem punktacji zostałby Tomasz Kuchar, który nie bez powodu zasłużył niegdyś na miano Króla Karowej!

 

Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash


 © benix      Automobilklub Polski 2015                                                                                                                                       52 Rajd Barbórka 2014