NEWS

Na czele bez zmian, zdecyduje Bemowo 
12.12.2015

Kajetan Kajetanowicz utrzymał prowadzenie po piątym odcinku specjalnym Rajdu Barbórka. Jadący Fordem Fiesta kierowca LOTOS Rally Team, pilotowany przez Jarka Barana, wyprzedza Rafała Grzesińskiego z Mateuszem Tutajem – także Ford Fiesta.Piąty odcinek to kolejna wizyta w okolicach Stadionu Narodowego. Kajetanowicz na tej próbie zajął drugie miejsce, przegrywając o niespełna sekundę z Michałem Ratajczykiem. Rafał Grzesiński zajął trzecia pozycję, tracąc do zwycięzcy dokładnie 3 sekundy.

W klasyfikacji generalnej aktualni mistrzowie Europy wyprzedzają załogę Grzesiński / Tutaj o 6.56 sekundy. Trzecie miejsce przed ostatnia próba Barbórki utrzymują Wojciech Chuchała i Sebastian Rozwadowski (Subaru Impreza). Mistrz Polski z sezonu 2014 traci do Kajetanowicza ponad 10 sekund.

Odległą pozycję zajmuje jeden z faworytów barbórkowej rywalizacji, Tomasz Kuchar, który w klasyfikacji rajdu po pięciu odcinkach jest siódmy ze stratą blisko 20 sekund.

Ostatnia próba to drugi przejazd odcinka na Bemowie. Po zakończeniu rywalizacji na terenie Autodromu Automobilklubu Polski najlepsi kierowcy skierują się w stronę centrum Warszawy, gdzie odbędzie się Kryterium Karowa.

KLASYFIKACJA PO OS5:

1. Kajetan Kajetanowicz / Jarek Baran - Ford Fiesta
2. Rafał Grzesiński / Mateusz Tutaj - Ford Fiesta +6.56
3. Wojciech Chuchała / Sebastian Rozwadowski - Subaru Impreza +10.5
4. Maciej Oleksowicz / Michał Kuśnierz - Ford Fiesta +14.09
5. Michał Ratajczyk / Jędrzej Szcześniak - Mitsubishi Lancer +15.70

Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash


 © benix      Automobilklub Polski 2015                                                                                                                                       52 Rajd Barbórka 2014