KIBICE > Mapki i dojazd

Odcinki Specjalne 54. Rajdu Barbórka
Poradnik dla kibiców

Tor Służewiec
OS 1 Tor Służewiec (Zawodnicy) od 8:00 do ok. 9:50
OS 1 Tor Służewiec (Legendy) od 9:45 do ok. 10:15
OS 4 Tor Służewiec (Zawodnicy) od 11:10 do ok. 13:00
OS 4 Tor Służewiec (Legendy) od 12:55 do ok. 13:25

Pierwszy odcinek jest miejscem, gdzie na pewno można spotkać wszystkich zawodników, warto więc rozpocząć kibicowanie właśnie od tego odcinka. Trasa OS Tor Służewiec składa się z przejeżdżanej dwukrotnie widowiskowej pętli dookoła strefy dla kibiców. Odcinek ten posiada więc bardzo wiele ciekawych miejsc do oglądania.Dojazd dla kibiców od ulicy Puławskiej, parkowanie w okolicach skrzyżowania z ulicą Wyścigową. Drugie wejście dla kibiców zlokalizowane jest od ul. Poleczki.
Przy obydwu wejściach będzie można kupić bilety. Dla posiadaczy naklejek Parking GOLD przygotowany jest parking wewnątrz toru Służewiec (wjazd od ul. Poleczki).

Ptak Warsaw Expo
OS 2 PTAK WARSAW EXPO (Zawodnicy) od 9:00 do ok. 10:50
OS 2 PTAK WARSAW EXPO (Legendy) od 10:40 do ok. 11:10
OS 5 PTAK WARSAW EXPO (Zawodnicy) od 12:05 do ok. 14:05
OS 5 PTAK WARSAW EXPO (Legendy) od 13:55 do ok. 14:25

Jest to odcinek, który debiutuje na Rajdzie Barbórka. Jest najdłuższym odcinkiem tegorocznej edycji zawodów. Składa się z przejeżdżanej dwukrotnie pętli na terenie parkingów Centrum Targowo-konferencyjnego w Nadarzynie. Dla kibiców przygotowana została duża strefa z widokiem na wiele ciekawych fragmentów trasy.Jedyne wejście dla kibiców znajduje się przy pierwszym wjeździe do centrum Ptak Warsaw Expo (przy Hali C). Dogodny i szybki dojazd (kilkanaście minut z Bemowa) do tego odcinka zapewnia Trasa S8. Parking dla kibiców jest bezpłatny. Samochody z wykupionym Parkingiem GOLD parkują tuż obok wejścia do strefy kibica na wprost wjazdu na teren obiektu.


OS Bemowo
Serwis Autodrom Bemowo (Zawodnicy) od 9:47 do ok. 12:07
OS 3 Autodrom Bemowo (Zawodnicy) od 10:25 do ok. 12:15
Serwis Autodrom Bemowo (Legendy) od 11:37 do ok. 12:37
OS 3 Autodrom Bemowo (Legendy) od 12:10 do ok. 12:40
Serwis Autodrom Bemowo (Zawodnicy) od 13:07 do ok. 15:20
OS 6 Bemowo (Zawodnicy) od 13:35 do ok. 15:25

Doskonale znany wszystkim kibicom odcinek Bemowo jest sercem Rajdu Barbórka. W tym roku w nowej odsłonie. Najciekawszymi fragmentami trasy dostępnymi dla kibiców jest oczywiście słynny mostek, gdzie w tym roku zlokalizowana będzie Trybuna z miejscami siedzącymi. Trasa odcinka przebiega po przejeżdżanej dwukrotnie pętli. Na Autodromie Bemowo zlokalizowany jest także Park Serwisowy, warto więc zaplanować tutaj dłuższy pobyt.Tradycyjnie na OS Bemowo znajdują się dwa wejścia: główne przy Punkcie Kibica od ul. Powstańców Śląskich oraz dodatkowe do strefy Trybuny blisko mostka od Parkingu. Wjazd na Parking GOLD zlokalizowany od ul. Piastów Śląskich.


OS Karowa
Serwis Karowa od 16:00 do ok. 21:00
OS Karowa Przejazdy Pokazowe od 17:00 do ok. 18:00
OS Karowa Przejazdy Legend od 17:00 do ok. 18:00
OS Kryterium Karowa od 18:30 do ok. 21:20
Rozdanie Nagród Karowa od 20:30 do ok. 20:50

Tego odcinka nikomu nie trzeba przedstawiać! Słynne Kryterium Asów na ul. Karowej jest najbardziej widowiskowym i kultowym odcinkiem na całej Barbórce. Trasa od kilku lat nie ulega zmianie, dzięki temu co roku można liczyć na nowy rekord. Start znajduje się tuż przed trybuną VIP (zawodnicy przejeżdżają specjalnie wybudowanym pod trybuną tunelem!).Wszystkie trybuny na Karowej zlokalizowane są dookoła słynnej beczki. Trybuna VIP i Trybuna Żółta mają numerowane miejsca siedzące, natomiast umiejscowiona w Parku Kazimierzowskim Trybuna Zielona ma jedynie miejsca stojące. Z każdej trybuny widoczny będzie telebim z relacją na żywo. Na terenie strefy dla kibiców znajduje się także Park Serwisowy, dzięki temu można więc próbować zdobyć autograf ulubionego zawodnika. Warto pamiętać także, że z uwagi na dużą liczbę kibiców przejście pomiędzy strefami dla kibiców jest bardzo utrudnione. Odcinek otwarty dla kibiców jest od godziny 16:00, a już od godziny 17:00 rozpoczynają się przejazdy pokazowe!
Tegoroczną nowością dla kibiców przyjeżdżających na odcinek Karowa jest zlokalizowany przy ul. Browarnej (wjazd od ul. Leszczyńskiej lub Topiel) parking dla Kibiców. Ilość miejsc na tym parkingu jest ograniczona, dlatego wjazd będzie możliwy tylko dla osób posiadających specjalną nalepkę wjazdową "Parking Karowa".

       
karowa karowa karowa karowa
OS 1-4
Tor Służewiec
OS 2-5 PTAK
WARSAW EXPO
OS 3-6
Autodrom Bemowo
OS Kryterium Karowa
Mapy dla Kibiców Poradnik dla Kibiców Bilety Punkty Informacji Kibica

 

 


Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash


 © benix      Automobilklub Polski 2016                                                                                                                                       53 Rajd Barbórka 2015