NEWS

Łukjaniuk gościem Rajdu Barbórka  
26.10.2016

Aleksiej Łukjaniuk będzie jednym ze specjalnych gości tegorocznego Rajdu Barbórka, który odbędzie się w Warszawie i okolicach w drugi weekend grudnia.


Rosyjski kierowca na trasach odcinków specjalnych Barbórki zaprezentuje się samochodem Mitsubishi Mirage Proto, przygotowanym przez firmy Dytko Sport i Proto Cars. Auto zbudowane zostało w "barbórkowej" specyfikacji, z mocą ponad 400 KM. Mitsubishi dysponuje napędem na 4 koła i najnowszymi rozwiązaniami technicznymi z samochodów rajdowych Gr N.

Aleksiej Łukjaniuk był jednym z najgroźniejszych rywali Kajetana Kajetanowicza w ostatnich dwóch sezonach walki o tytuł rajdowego mistrza Europy. W sezonie 2015 rosyjski kierowca zajął ostatecznie trzecie, a w rywalizacji 2016 drugie miejsce w końcowej punktacji europejskiego czempionatu. Specjalny gość 54. Rajdu Barbórka wygrał w tym roku dwa rajdy zaliczane do cyklu ERC, w tym zamykający walkę, nieprzewidywalny i bardzo szybki Rajd Cypru. W roku 2014 został jednocześnie rajdowym mistrzem Rosji i Estonii.

Łukjaniuk słynie z niesamowicie widowiskowego, bezkompromisowego stylu jazdy. Jego start w Rajdzie Barbórka bez wątpienia będzie ozdobą rywalizacji i niezapomnianym przeżyciem dla rajdowych fanów.

Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash


 © benix      Automobilklub Polski 2016                                                                                                                                       53 Rajd Barbórka 2015