NEWS

Otwieramy Listę Zgłoszeń. Czym zaskoczy Rajd Barbórka?  
07.11.2016

Załogi, które wystartują w tegorocznym Rajdzie Barbórka będą miały do pokonania blisko 27 oesowych kilometrów. W harmonogramie, obok dobrze znanych i docenianych odcinków, znalazły się także nowości.


Rajd Barbórka odbędzie się w drugi weekend grudnia (10.12). Tradycyjnie rywalizacja została zaplanowana na całą sobotę. Już o 8:00 kierowcy ruszą do walki na trasie odcinka Służewiec, który w ciągu ostatnich lat na dobre wpisał się w barbórkowy krajobraz. Niespełna godzinę później pierwsze samochody pojawią się na starcie tegorocznej nowości – widowiskowego odcinka Ptak Warsaw Expo, zlokalizowanego na południowo-zachodnich obrzeżach Warszawy.

Po wizycie w serwisie, walka przeniesie się na teren Autodromu Automobilklubu Polski na Bemowie. To lokalizacja, która nierozerwalnie łączy się z grudniową imprezą, a także – z wyłączeniem Kryterium Karowa - skupia największą liczbę rajdowych fanów. Tu, kibice obok walki na torze, mogą zobaczyć także stanowiska serwisowe swoich ulubionych kierowców.

Kolejne próby będą powtórnymi przejazdami tras trzech wspomnianych odcinków specjalnych. Ostatni, decydujący OS to ponownie Bemowo - początek walki o zwycięstwo w 54. Rajdzie Barbórka kibice zobaczą o godzinie 13:35
Wisienką na barbórkowym torcie będzie oczywiście Kryterium Karowa. Przejazdy na czas rozpoczną się o 18:30, jednak wszystkich fanów zapraszamy do centrum Warszawy znacznie wcześniej. Na Karowej już o 17:00 ruszą przejazdy pokazowe, a o 18:00 rozpocznie się walka Legend, które w tym roku będą rywalizowały w zmienionej, zdecydowanie bardziej atrakcyjnej formule.

Warto wspomnieć także o piątkowym odcinku testowym, który odbędzie się na terenie Autodromu na Bemowie. Przedsmak barbórkowej rywalizacji i pierwszy pokaz sił zgłoszonych załóg będzie można oglądać już od godziny 17:00, 9. grudnia. Przejazdy trasy odcinka testowego zakończą się o 20:00.

Lista zgłoszeń do 54. Rajdu Barbórka została otwarta w poniedziałek, 7 listopada. Na zgłoszenia do Barbórki oraz Barbórki Legend czekamy do poniedziałku 28 listopada, do godziny 24:00. Przypominamy, że liczba samochodów, które wystartują w Rajdzie Barbórka jest ograniczona. Na stronach rajdu dostępne są wszystkie niezbędne dokumenty, regulaminy oraz mapy.

- Chcemy, aby Rajd Barbórka co roku zaskakiwał nowymi pomysłami. Rozwijamy się z każdym rokiem po to, żeby grudniowa impreza była jeszcze bardziej atrakcyjna i przyciągała jeszcze więcej kibiców, nie tylko rajdowych. Zachęcamy więc do spędzenia czasu z Barbórką. Ten rajd to nie tylko święto motorsportu, ale także doskonała okazja na aktywne spędzenie czasu w gronie rodziny czy najbliższych przyjaciół – mówi dyrektor Rajdu Barbórka, Daniel Siemczuk.

Zapraszamy do kibicowania i przypominamy - 54. Rajd Barbórka odbędzie się w sobotę, 10. grudnia.

Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash


 © benix      Automobilklub Polski 2016                                                                                                                                       53 Rajd Barbórka 2015