NEWS

Kto rządzi Barbórką? Statystyki nie kłamią  
15.11.2016

Kibice uwielbiają statystyki. Dlatego przygotowaliśmy dla Was podsumowanie ostatnich pięciu barbórkowych lat. Ponieważ wszystkie statystyki opierają się na liczbach, przyjęliśmy następujący schemat: 5 punktów za zwycięstwo, 3 punkty za drugie miejsce oraz 1 punkt za trzecią pozycję.

Statystyki powinny być szczegółowe, podzieliliśmy wiec historię pięcioletnich startów na trzy segmenty. Pierwsza z nich pokazuje punktację za miejsca w końcowej Rajdu Barbórka. Druga podsumowuje występy w Kryterium Asów na Karowej, a trzecia łączy obie klasyfikacje.

Niespodzianek oczywiście nie było, ale poniższe grafiki w przejrzysty sposób pokazują, kto na początku grudnia rządzi rajdową Warszawą.

KLASYFIKACJA RAJDU BARBÓRKA


W tej punktacji rywalizacja jest najbardziej wyrównana. Liderem jest dwukrotny mistrz Europy, Kajetan Kajetanowicz, ale po piętach depcze mu jeden z najbardziej utytułowanych "barbórkowiczów", Tomasz Kuchar. "Kajto" wyprzedza go zaledwie o 4 punkty, co oznacza, że następna edycja Rajdu Barbórka teoretycznie może zmienić układ sił. Trzecie miejsce zajmuje wielokrotny mistrz Polski, Bryan Bouffier. Francuz traci jednak do lidera dokładnie 11 punktów.

KLASYFIKACJA KRYTERIUM ASÓW KAROWA

W klasyfikacji kultowego odcinka sytuacja wygląda już nieco inaczej. Ostatnie lata to zdecydowana dominacja Kajetanowicza. Kierowca z Ustronia, dzięki czterem wygranym w ostatnich pięciu latach zgromadził aż 12 punktów więcej niż Tomasz Kuchar. Jednak ta dwójka wciąż pozostaje poza zasięgiem pozostałych kierowców.

KLASYFIKACJA ŁACZNA RAJD BARBÓRKA + KRYTERIUM ASÓW KAROWA

Po podsumowaniu punktów, znów na czele znajduje się Kajetan Kajetanowicz. W łącznej klasyfikacji jego przewaga nad Tomaszem Kucharem roście już do 16 punktów. Na trzecią pozycję wraca Bouffier, jednak francuski kierowca zebrał w ciągu minionych pięciu edycji Rajdu Barbórka zaledwie 6 punktów, co pozostawia go daleko za plecami Kajetanowicza i Kuchara.

Czy tegoroczny Rajd Barbórka zmieni w znaczącym stopniu powyższe klasyfikacje? A może 10 grudnia na warszawskich ulicach rozbłyśnie nowa gwiazda?

Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash


 © benix      Automobilklub Polski 2016                                                                                                                                       53 Rajd Barbórka 2015