NEWS

Rajdowe emocje zawładnęły Bemowem  
09.12.2016

Na terenie Autodromu Automobilklubu Polski na Bemowie odbyła się oficjalna konferencja prasowa oraz odcinek testowy (galeria) przed 54. Rajdem Barbórka. W siedzibie AK pojawili się główni bohaterowie tegorocznej rywalizacji, oraz gość specjalny, aktualny wicemistrz Europy, Aleksiej Łukjaniuk.

Na trasach odcinków specjalnych 54. Rajdu Barbórka zobaczymy kilku mistrzów Polski w klasyfikacji generalnej, między innymi Grzegorza Grzyba, Wojciecha Chuchałę i Kajetana Kajetanowicza. Ten ostatni jest także aktualnym mistrzem Europy. Kajetanowicz wspólnie z Jarkiem Baranem wywalczyli tytuł w tegorocznej rywalizacji cyklu ERC, pokonując po zaciętej walce wspomnianego wcześniej Łukjaniuka."Jak zwykle jesteśmy przygotowani do walki, ale jesteśmy tu także po to, aby podziękować kibicom i sponsorom. To wbrew pozorom trudny i wymagający rajd" – powiedział podczas konferencji prasowej Kajetan Kajetanowicz.

Kajetan Kajetanowicz i Jarek Baran wspomnieli także o trwającej charytatywnej aukcji, podczas której można wylicytować statuetkę Syrenki, którą ekipa LOTOS Rally Team zdobyła wygrywając w ubiegłym roku rywalizację w Kryterium Asów na Karowej. Całość dochodu przeznaczona będzie na pomoc dla ciężko chorej, półtorarocznej Amelki.

Gość specjalny Rajdu Barbórka, Aleksiej Łukjaniuk pojawił się w Warszawie na zaproszenie Automobilklubu Polski. Rosjanin, który dzięki widowiskowej i bezkompromisowej jeździe w cyklu ERC zdobył sobie rzesze fanów na całym świecie, zaprezentuje się kibicom podczas przejazdów na ulicy Karowej.

"Mój samochód jest już prawie gotowy, mechanicy pracują bez przerwy. Nie ma jednak obaw, na pewno będziemy gotowi na Karową" – zapewniał rajdowy wicemistrz Europy.

Jednym z gości konferencji prasowej był reprezentujący barwy Automobilklubu Polski Jan Chmielewski, obok którego na prawym fotelu zasiądzie jego żona, Monika.
"Do zwykłych przygotowań do rajdu dołączyła jeszcze skomplikowana logistyka, ponieważ tym razem nie było nikogo, kto mógłby zostać z dziećmi, więc są tutaj z nami" – żartował kierowca BMW R+ MAXI.

Bezpośrednio po zakończeniu konferencji prasowej rozpoczęły się przejazdy odcinka testowego. Start barbórkowej rywalizacji punktualnie o godzinie 8:00 na terenie Toru Służewiec.

 

Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash


 © benix      Automobilklub Polski 2016                                                                                                                                       53 Rajd Barbórka 2015