Babcia, Hołowczyc i Wisławski na trasach Barbórki

Na trasie tegorocznego Rajdu Barbórka tradycyjnie zobaczymy wiele znanych nazwisk. Jedną z największych atrakcji dla fanów sportów motorowych będzie wizyta Krzysztofa Hołowczyca, który na warszawskich odcinkach pojawi się wspólnie z równie legendarnym Maciejem Wisławskim.

„Hołek” i „Wiślak” zaprezentują się na pokładzie Subaru Impreza, pieszczotliwie nazywanym „babcią”. To wyjątkowe auto zostało zbudowane na bazie 2-drzwiowej wersji Imprezy, która była sprzedawana na nielicznych rynkach świata i Europy. To właśnie ten model stał się podstawą do zaprojektowania Subaru Imprezy WRC. Był także bardzo często wykorzystywany jako treningówka. „Babcia” służy Krzysztofowi Hołowczycowi już od blisko 20 lat.

Krzysztof Hołowczyc to rajdowy mistrz Europy z 1997 roku. Tytuł zdobył wówczas wspólnie ze wspomnianym Maciejem Wisławskim, wygrywając 3 rajdy w sezonie, w tym decydujący o końcowym sukcesie Rajd Cypru.

Jeden z najbardziej utytułowanych kierowców w historii polskiego motorsportu ma na swoim koncie także 3 tytuły mistrza kraju oraz podium w końcowej klasyfikacji Dakaru – najtrudniejszego rajdu cross-country na świecie.