Kajetanowicz zmierza po wygraną

Kajetan Kajetanowicz i Jarek Baran powiększyli przewagę nad resztą stawki po czwartym odcinku specjalnym. Na trasie OS Tor Modlin wyprzedzili Filipa Nivette i Kamila Hellera o ponad 14 sekund.

Mistrzowie Europy, jadący Fordem Fiestą WRC, pewnie prowadzą w klasyfikacji generalnej. Ich przewaga nad aktualnymi mistrzami Polski wzrosła już do ponad 50 sekund i wydaje się, że ostatnia próba na Bemowie będzie tylko formalnością.

OS4 to ponownie dobra jazda pary Bouffier / Panseri (Ford Fiesta). Jednak pomimo uzyskania drugiego wyniku Francuzi wypadli z pierwszej trójki. Wszystko z powodu kary nałożonej przez sędziów. Bryan Bouffier i Xavier Panseri tracą przed ostatnia próbą blisko minutę, ale od podium dzielą ich zaledwie 3 dziesiąte sekundy. O ostatecznej kolejności pierwszej trójki zdecyduje zatem ostatni przejazd na trasie Autodromu Bemowo.

Wciąż świetnie spisują się Miko Marczyk i Szymon Gospodarczyk (Subaru Impreza STI). Na OS4 zajęli trzecie miejsce (po dodaniu kary dla załogi Bouffier / Panseri) i w łącznej klasyfikacji także znajdują się na trzecim miejscu.

Klasyfikacja 55. Rajdu Barbórka po OS4 Tor Modlin:
1. Kajetan Kajetanowicz / Jarosław Baran 16:21.10
2. Filip Nivette / Kamil Heller +51.02
3. Miko Marczyk / Szymon Gospodarczyk +59.46
4. Bryan Bouffier / Xavier Panseri +59.49
5. Wojciech Chuchała / Sebastian Rozwadowski + 1:01.39

… więcej wyników