Marczyk pierwszym liderem Barbórki

Miko Marczyk i Szymon Gospodarczyk prowadzą po pierwszym odcinku specjalnym Rajdu Barbórka. Na trasie Autodromu Bemowo ekipa jadąca Skodą Fabia R5 wyprzedziła Kajetana Kajetanowicza z Maćkiem Szczepaniakiem (Ford Fiesta WRC) oraz Łukasza Byśkiniewicza i Adama Jędraszka (Hyundai i20).

Przed startem odcinka w gronie ścisłych faworytów wymieniani byli przede wszystkim Kajetanowicz i specjalny gość Rajdu Barbórka, Mikko Hirvonen. Czterokrotny wicemistrz świata oraz zwycięzca 15 rund WRC na Bemowie pojechał jednak znacznie poniżej oczekiwań i po pierwszym odcinku zajmuje dwunaste miejsce ze stratą ponad 13 sekund.
Na czele rywalizacji bardzo długo utrzymywał się Łukasz Byśkiniewicz i dopiero rewelacyjny przejazd Miko Marczyka zmienił klasyfikację. Aktualny wicemistrz Polski wyprzedził Byśkiniewicza o ponad 7 sekund i bardzo wysoko zawiesił poprzeczkę przed przejazdami faworytów.

Kajetanowicz, który razem z Maciejem Szczepaniakiem startują w Barbórce Fordem Fiesta WRC jako jedyni zbliżyli się do czasu Marczyka, ale na mecie stracili do lidera półtorej sekundy.
Kolejne dwa odcinki specjalne zostaną rozegrane na terenie Toru Modlin, później kierowcy wrócą na Bemowo, gdzie rozstrzygną się losy tegorocznego Rajdu Barbórka.

Klasyfikacja po OS1 Bemowo:
1. Miko Marczyk / Szymon Gospodarczyk Skoda Fabia R5
2. Kajetan Kajetanowicz / Maciej Szczepaniak Ford Fiesta WRC + 1:48
3. Łukasz Byśkiniewicz / Adam Jędraszek Hyundai i20 +7.45
4. Wojchech Chuchała / Sebastian Rozwadowski Subaru Impreza STI +9.38
5. Tomasz Kuchar / Daniel Dymurski Peugeot 208 RX +9.78