Mistrzowie Europy na czele po OS2

Drugi odcinek tegorocznego Rajdu Barbórka nie przyniósł większych zmian w klasyfikacji generalnej. Na torze Modlin Znów najlepsi byli Kajetan Kajetanowicz i Jarek Baran, z pierwszej piątki wypadli Bryan Bouffier i Xavier Panseri.

Załoga LOTOS Rally Team nie zmniejsza tempa i pewnie prowadzi w klasyfikacji 55 Rajdu Barbórka. Pierwszy przejazd odcinka Tor Modlin to blisko 16 sekund przewagi mistrzów Europy nad druga załogą, Michałem Ratajczykiem i Jędrzejem Szcześniakiem (Mitsubishi Lancer Evo X). Trzecie miejsce zajęli Miko Marczyk i Szymon Gospodarczyk (Subaru Impreza STI).

Po kłopotach na Bemowie straty odrabiają Tomasz Kuchar i Magda Lukas – Jurkowski. Ich Citroen C4 RX na asfaltowej nawierzchni radził sobie zdecydowanie lepiej, niż na błotnistej i śliskiej trasie Autodromu Bemowo. Kuchar w Modlinie zajął trzecie miejsce – w klasyfikacji generalnej awansował o pięć pozycji i zamyka pierwszą dziesiątkę.

W generalnej klasyfikacji rajdu Kajetanowicz i Baran wyprzedzają Filipa Nivette i Kamila Hellera. Przewaga liderów wynosi już ponad 26 sekund. Trzecie miejsce zajmują Wojciech Chuchała i Sebastian Rozwadowski, którzy są blisko pół minuty na liderami.

Klasyfikacja 55 Rajdu Barbórka po OS2 Tor Modlin:
1. Kajetan Kajetanowicz / Jarosław Baran 8:11.77
2. Filip Nivette / Kamil Heller +26.22
3. Wojciech Chuchała / Sebastian Rozwadowski + 28.79
4. Jakub Brzeziński / Adam Stec +31.11
5. Miko Marczyk / Szymon Gospodarczyk +31.85

… więcej wyników

Fot. Marcin Snopkowski