FAQ 56. Rajdu Barbórka

Najczęściej zadawane pytania
56. Rajd Barbórka 2018

TRASA RAJDU

– W jakim odstępie czasowym startują zawodnicy?
Zawodnicy na wszystkich odcinkach startują w odstępach 2 minutowych. Trasa OS Bemowo i OS Modlin jest tak ułożona, że jednocześnie na odcinku rywalizować będzie kilka załóg załoga.

– W jakiej kolejności jadą zawodnicy?
Na wszystkich odcinkach specjalnych zawodnicy jadą w odwrotnej kolejności w stosunku do numerów startowych. Najlepsi zawodnicy jadą więc na końcu. Po najlepszych zawodnikach odbędą się przejazdy Legend.

– Czy można na OS Karowa lub inne odcinki wnosić drabinki?
Nie. Ze względów bezpieczeństwa imprezy masowej organizator zakazał wnoszenia przedmiotów niebezpiecznych (w tym m.in. drabinek). Obowiązuje także zakaz wnoszenia alkoholu.

– Jak będą wyglądały strefy na OS Karowa i co muszę mieć aby się do nich dostać.
Aby wejść do Strefy Kibica na OS Karowa należy posiadać Karnet Kibica, Karnet VIP lub bilet jednorazowy (do kupienia jedynie przy wejściach na OS Karowa w Punktach Kibica). Organizator założył brak przejścia pomiędzy Strefami Kibica dla posiadaczy biletów jednorazowych, natomiast posiadacze Karnetu Kibica i Karnetu VIP mogą swobodnie i wielokrotnie przemieszczać się pomiędzy strefami.
Należy także pamiętać, że OS Karowa jest imprezą masową i z tego względu istnieje zakaz wnoszenia alkoholu i materiałów niebezpiecznych na teren stref kibica. Służby ochrony zobowiązane są do kontroli uczestników imprezy masowej.

– Słyszałem że w tym roku na Karowej przygotowany będzie Parking dla kibiców?
Parking zlokalizowany przy ul. Browarnej (wjazd od ul. Leszczyńskiej lub Topiel). Ilość miejsc na tym parkingu jest ograniczona, dlatego wjazd będzie możliwy tylko dla osób posiadających specjalną nalepkę wjazdową „Parking Karowa”.

BILETY I KARNETY

– Czy wszystkie odcinki są biletowane?
Tak, wszystkie odcinki rozgrywane w sobotę podczas Rajdu Barbórka są biletowane. Biletowany jest także Serwis na Bemowie. Aby wejść do tych stref należy posiadać Karnet Kibica, Karnet VIP lub bilet jednorazowy (do kupienia przy wejściu na każdy OS i Serwis).
Całkowicie bezpłatny dla kibiców jest jednak rozgrywany w piątek Odcinek Testowy na Autodromie AP na Bemowie.

– Kiedy będę mógł kupić przez internet bilety i karnety na 56. Rajd Barbórka?
Bilety na trybuny, Karnety Kibica oraz pozostałe produkty 56. Rajdu Barbórka dostępne są w formie przedsprzedaży do 27 listopada, a zamówienia zawierające te produkty będą możliwe do odbioru oraz wysyłane firmą kurierską od 21.11 do 30.11.2018. Ilość biletów na trybuny jest ograniczona, decyduje kolejność zakupu.
Po tym okresie zakup biletów na 56. Rajd Barbórka będzie możliwy tylko w Punktach Informacji Kibica.

– Co wchodzi w skład zestawów z biletami na trybunę OS Karowa?
Pakiet z biletem na trybunę ŻÓŁTĄ zawiera:
• Karnet Kibica Trybuna Żółta z zagwarantowanym miejscem siedzącym na trybunę w kolorze żółtym na OS Karowa,
• Smycz,
• Nalepkę pamiątkową małą,
• Mapa rajdu
Pakiet z biletem na trybunę VIP zawiera:
• Karnet VIP z zagwarantowanym miejscem siedzącym na trybunę VIP na OS Karowa,
• Smycz,
• Nalepkę pamiątkową małą,
• Nalepkę pamiątkową dużą,
• Mapa rajdu,
• Możliwość skorzystania z darmowego cateringu na trybunie VIP

– Gdzie mogę kupić bilet jednorazowy i ile on kosztuje?
Bilet jednorazowy dostępny jest w przedsprzedaży internetowej na stronie ebilet.pl oraz przy wejściach na każdy odcinek specjalny. Bilet jednorazowego wstępu dla 1 osoby na Serwis i OS Bemowo oraz OS Tor Modlin kosztuje 40 zł. Jednorazowy bilet na OS Karowa kosztuje 50 zł.
Zachęcamy jednak do kupna Karnetu Kibica uprawniającego do wejścia na wszystkie odcinki rajdu w cenie 69 zł.

– Czy Karnet Kibica obowiązuje na 1 osobę?
Karnet Kibica oraz Karnet VIP zawieszony na smyczy daje uprawnienie do wejścia na odcinek specjalny dla jednej osoby.

– Czy dziecko musi posiadać Karnet Kibica?
Dziecko w wieku do 12 lat pod opieką osoby dorosłej nie musi posiadać karnetu kibica na wszystkich odcinkach rajdu. Wstęp dziecka w wieku do 12 lat jest więc bezpłatny. Organizator nie przewiduje biletów ulgowych dla dzieci starszych niż 12 lat.

– A jak traktowane są małe dzieci na trybunach na OS Karowa?
W tym roku wprowadzamy nowość i spore udogodnienie dla rodziców z małymi dziećmi! Dziecko do lat 7 pod opieką osoby dorosłej ma możliwość bezpłatnego wstępu na Trybunę Żółtą i Trybunę VIP . Opiekun zobowiązany jest do trzymania dziecka na kolanach podczas trwania całej imprezy oraz do okazania przed wejściem na trybunę dokumentu potwierdzającego wiek dziecka (np. książeczka zdrowia lub odpis aktu urodzenia). Organizator nie przewiduje ulgowych cen biletów na trybuny dla dzieci starszych niż 7 lat.

– Czy miejsca na trybunach na OS Karowa są numerowane?
Tak. Miejsca siedzące na trybunie ŻÓŁTEJ i VIP są numerowane.

DZIAŁANIE SKLEPU RAJDU BARBÓRKA

– W jakich godzinach mogę kontaktować się z obsługą sklepu internetowego?
Kontakt ze sklepem jest dostępny pod numerem telefonu (22) 834-54-04
lub kom. 793-205-777 możliwy jest od poniedziałku do piątku w godz. 9 – 18 oraz w soboty w godz. 11 – 15. Dostępny jest również adres mailowy barborka@topracing.pl, pod który można kierować wszelkie pytania.

– Czy istnieje możliwość składania zamówień telefonicznie?
Tak, istnieje możliwość składania zamówień telefonicznych pod numerem (22) 834-54-04
lub kom. 793-205-777 od poniedziałku do piątku od 9 do 18 oraz w soboty w godz. 11 – 15.

– Jakie są koszty wysyłki i ile czasu trzeba czekać na przesyłkę?
Wszystkie przesyłki realizujemy za pomocą firmy kurierskiej DPD, Paczkomatów InPost oraz Poczty Polskiej (przesyłka priorytetowa), zaś koszt dostawy uzależniony jest od wybranej formy płatności i wynosi odpowiednio:
• 11 zł – paczka nadana Pocztą Polską po uprzedniej zapłacie online lub przelewie środków na nasze konto bankowe (przesyłka jest u klienta od 2-4 dni roboczych).
• 14 zł – paczka nadana Pocztą Polską za pobraniem, czyli płatne listonoszowi w chwili doręczenia przesyłki (przesyłka jest u klienta od 2-4 dni roboczych).
• 12 zł – paczka nadana kurierem firmy DPD po uprzedniej zapłacie online lub przelewie środków na nasze konto bankowe (przesyłka jest u klienta w 24h).
• 15 zł – paczka nadana kurierem firmy DPD za pobraniem, czyli płatne kurierowi w chwili doręczenia przesyłki (Przesyłka jest u klienta w 24h).
• 10 zł – paczka nadana do Paczkomatów InPost po uprzedniej zapłacie online lub przelewie środków na nasze konto bankowe (przesyłka jest w Paczkomacie w 24h).
Zamówienia powyżej 200 zł (np. 2 bilety na trybunę Żółtą lub VIP) wysyłane są ZA DARMO kurierem DPD (przedpłata).

– Czy zamówiony towar można odebrać bezpośrednio w sklepie?
Tak, sposób odbioru dostawy wybierany jest w trakcie składania zamówienia, można wybrać przesyłkę kurierską, pocztową lub odbiór w siedzibie naszego sklepu przy ulicy Nocznickiego 31A w Warszawie. Odbiór osobisty zamówień zawierających karnety, informatory, mapy rajdu lub nalepki pamiątkowe 56. Rajdu Barbórka będzie możliwy w dniach 21.11 – 30.11. Sklep jest czynny od poniedziałku do piątku od 9 do 18 oraz w soboty w godz. 11 – 15.

– Czy przy odbiorze w sklepie mogę płacić kartą płatniczą?
Tak, oczywiście.

– Czy przeprowadzone zakupy w serwisie sklepu Gadzetyrajdowe.pl są bezpieczne?
Wszelkie dane pomiędzy klientem a serwerem, na którym znajduje się strona przesyłane są za pomocą szyfrowanego połączenia SSL, dzięki czemu zapewniamy bezpieczeństwo Państwa danych osobowych, loginów, haseł, itp. Firma Top Racing, właściciel sklepu Gadzetyrajdowe.pl działa nieprzerwanie od 2006 roku i posiada certyfikat „Rzetelna Firma”. Jest także laureatem konkursu „Gazele E-Biznezu” 2014.

– Czy są wyznaczone specjalne miejsca dla osób niepełnosprawnych? Czy osoba niepełnosprawna może liczyć na pomoc przy wejściu do strefy kibica?
Nie ma przewidzianych specjalnych miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych. Aby zaparkować na terenie Parkingu OS Karowa trzeba kupić nalepkę Parking KAROWA.
Natomiast na odcinku Karowa przewidziane jest miejsce dla osób na wózkach. Znajduje się bezpośrednio przed trybuną na ulicy Karowej (widok na beczkę). Na miejscu stewardzi pomogą osobie na wózku dojść do wyznaczonego terenu.