Mapy i dojazdy

Mapy

ODCINEK TESTOWY [Shakedown] Autodrom BEMOWO
OS 1-4-5 Autodrom BEMOWO 2018

OS 2-3 Tor MODLIN 2018

Kryterium Karowa

Przewodnik Kibica


START HONOROWY

Oficjalny początek 56. Rajdu Barbórka to ceremonia Startu Honorowego, która jest całkowitą nowością.
Rajdowa atmosfera zawładnie sercem Warszawy, bowiem startowa rampa stanie na skrzyżowaniu Krakowskiego Przedmieścia z ulicą Karową. To widowisko polecamy nie tylko zdeklarowanym fanom rajdów, ale także tym, którzy dopiero rozpoczynają swoją rajdową przygodę.

Start Honorowy Piątek 30.11.2018 godz. 20:00 – 21:30 (najlepsze załogi startują na końcu).

AUTODROM BEMOWO (5.2km)

Autodrom Bemowo to lokalizacja, która na stałe wpisała się w barbórkowy harmonogram. Na terenie należącym do Automobilklubu Polski co roku pojawiają się tysiące kibiców. W tym sezonie trasa odcinka specjalnego została zmodyfikowana, a teren rozszerzony o fragmenty płyty lotniska Babice. W bezpośrednim sąsiedztwie znajdzie się Park Serwisowy, tradycyjnie tłumnie odwiedzany przez rajdowych fanów.

Długość odcinka Autodrom Bemowo wyniesie w tym roku 5,2 kilometra, podobnie jak w przypadku rywalizacji w Modlinie, kierowcy będą tu przejeżdżać podwójną pętlę. W piątkowe popołudnie na terenie Autodromu Bemowo zostanie rozegrany także odcinek testowy, na który wstęp będzie bezpłatny.

Na parterze budynku Automobilklubu Polski znajdować się będzie bezpłatna strefa dla dzieci „Kids Zone”. Natomiast pierwsze piętro budynku zostanie udostępnione dla VIPów. Na terenie Odcinka Specjalnego znajdować się będzie także lądowisko dla Helikopterów oferujące loty widokowe podczas trwania rajdu.

Tradycyjnie na OS Bemowo można się dostać dwoma wejściami: głównym przy Punkcie Kibica od ul. Powstańców Śląskich, oraz dodatkowym do strony parkingu przy trybunie blisko mostka. Wjazd na Parking VIP Bemowo będzie możliwy od ul. Piastów Śląskich, przy przystanku autobusowym.
OS 1 Autodrom Bemowo godz. 8:00 – 11:30
Serwis Autodrom Bemowo godz. 10:50 – 15:00
OS 4 Autodrom Bemowo godz. 11:45 – 15:10
OS 5 Autodrom Bemowo godz. 12:00 – 15:30

TOR MODLIN (5km)

Odcinek Tor Modlin na Rajdzie Barbórka rozgrywany jest po raz drugi. Ponownie każdy z zawodników będzie miał do pokonania podwójną pętlę, a łączna długość próby to dokładnie 5 kilometrów. Obiekt oferuje doskonałą infrastrukturę a także charakteryzuje się dużym potencjałem od strony sportowej rywalizacji. Tegoroczną nowością jest drugi przejazd odcinka Modlin 15 minut po pierwszym przejeździe. Kibice będą mogli więc podczas jednej wizyty na tym odcinku dwukrotnie obejrzeć każdą załogę.

Na parterze budynku szkoleniowego zlokalizowany będzie catering dla kibiców oraz strefa „Kids Zone” z wyświetlanymi na dużym ekranie bajkami dla najmłodszych. Pierwsze piętro budynku i zlokalizowana na nim trybuna przeznaczona jest dla gości VIP, natomiast znajdujący się na drugim piętrze taras widokowy udostępniony będzie wszystkim kibicom.

Odcinek Tor Modlin znajduje się bezpośrednio przy terminalu Lotniska Modlin. Rekomendowanymi dla kibiców parkingami są parkingi lotniska P-3 oraz P-7 (z tego parkingu kursować będą bezpłatne BUSy). Z uwagi na duży ruch lotniczy, znajdujący się bezpośrednio przy terminalu parking krótkoterminowy P-1 może nie dysponować odpowiednią ilością wolnych miejsc.

OS 2 Tor Modlin 09:05 – 12:30
OS 3 Tor Modlin 09:20 – 12:50

OS KAROWA (2.1km)


Tego odcinka nikomu nie trzeba przedstawiać. Słynne Kryterium Asów na ulicy Karowej jest najbardziej widowiskowym odcinkiem znajdującym się w harmonogramie Rajdu Barbórka. Trasa od kilku lat nie ulega zmianie, dzięki czemu co roku możemy być świadkami walki o rekordowy czas. Start znajduje się tuż przed trybuną VIP, zawodnicy wyjeżdżają na trasę specjalnie przygotowanym tunelem.

Wszystkie trybuny na ulicy Karowej znajdują się w pobliżu słynnej beczki i mają numerowane miejsca siedzące. Trybuna VIP znajduje się na ulicy Furmańskiej, natomiast Trybuna Żółta zlokalizowana jest w tym roku w Parku Kazimierzowskim.

Z każdej trybuny widoczny jest telebim, na którym można obserwować rywalizację na żywo. Na terenie strefy dla kibiców znajduje się także Park Serwisowy, w którym z bliska można przyjrzeć się pracy rajdowych zespołów oraz spotkać czołowych kierowców.


Z uwagi na dużą liczbę kibiców przejście pomiędzy strefami dla kibiców jest bardzo utrudnione. Odcinek jest otwarty dla kibiców od godziny 16:00, a od godziny 17:00 rozpoczynają się przejazdy pokazowe!

Serwis Karowa 16:00 – 21:00
Przejazdy Pokazowe Karowa 17:00 – 18:30
Kryterium Karowa 18:30 – 21:00

Przewodnik kibica.pdf

Dojazdy