Dwa razy więcej emocji

W tym roku organizatorzy Rajdu Barbórka wprowadzają zmiany, dzięki którym kibice będą mogli w pełni przeżyć każdy kilometr rywalizacji. Stanie się tak dzięki zastosowaniu zasady „jazdy na suwak” na odcinkach specjalnych na Bemowie i Torze Modlin.

Po pokonaniu porannego odcinka specjalnego, zlokalizowanego na terenie Autodromu Automobilklubu Polski na Bemowie, kierowcy ruszą na próbę w Modlinie, by stanąć do walki na OS2.

W przeciwieństwie do wcześniejszych edycji Barbórki, załogi nie będą przejeżdżać trasy dojazdowej kilkukrotnie, ale zaledwie 15 minut po zakończeniu przejazdu, ponownie staną na starcie tego samego odcinka. W efekcie równolegle, z przesunięciem kwadransa, rozgrywane będą odcinki OS2 i OS3, a samochody będą ruszać do rywalizacji co 2 minuty, dzięki czemu zawodnicy będą mogli ponownie wystartować do trwającego już OS’u w powstałej przerwie.

Podobna zasada będzie obowiązywała na odcinkach OS4 i OS5, kiedy walka powróci na Bemowo.

Pierwszy odcinek w Modlinie rozpocznie się o 9:05, natomiast podwójny OS na Bemowie ruszy piętnaście minut przed południem (11:45 start OS4, 12:00 start OS5). Dzięki takiej konfiguracji, nie tylko załogi, ale także rajdowi kibice, nie będą zmuszeni do dwukrotnego pokonania długiego fragmentu dojazdowego pomiędzy Bemowem a Torem Modlin.

Co roku staramy się wprowadzać kolejne udogodnienia, które sprawią, że Rajd Barbórka będzie jeszcze ciekawszy i bardziej przyjazny zarówno dla kibiców, jak i załóg. Jest oczywiste, że stosunek długości tras dojazdowych do długości odcinków powinien być podczas takiej imprezy dostosowany do potrzeb wszystkich, którzy uczestniczą w tym wspaniałym, rajdowym wydarzeniu, szczególnie, że cała rywalizacja zamyka się w zaledwie kilku godzinach. Mam nadzieję, że nowa konfiguracja Rajdu Barbórka spodoba się i spotka z uznaniem – powiedział Dyrektor Rajdu Barbórka, Daniel Siemczuk.

Rajd zakończy tradycyjne Kryterium Asów na Karowej, początek przejazdów pokazowych zaplanowano na 17:00.