KAJETANOWICZ I SZCZEPANIAK W FIEŚCIE WRC

Kajetan Kajetanowicz kolejny raz zafunduje polskim kibicom niespodziankę. Tym razem na Barbórkę do Polski przyjedzie Ford  Fiesta WRC w najnowszej specyfikacji. Kajto i jego pilot, Maciej Szczepaniak, chcą w taki sposób podziękować za doping, który wspierał ich w tegorocznej walce o drugie miejsce w Rajdowych Mistrzostwach Świata WRC2.

„Cieszę się niezmiernie, na samą myśl o jeździe samochodem klasy WRC mam gęsią skórkę. Po długim i pełnym emocji sezonie to piękne zwieńczenie. I choć ten samochód nie jest idealnym wyborem na sprinterskie odcinki Barbórki, bo jego atuty można poczuć dopiero przy prędkościach, których tu nie osiągamy, gdy tylko pojawiła się możliwość takiego startu – nie zastanawiałem się długo. Wiem, ile to znaczy dla naszych kibiców, gdy pojawia się samochód, który w Polsce mogą zobaczyć tylko przy tej okazji. Chcę ponownie dać im dobre widowisko. Do zobaczenia w Warszawie!” – komentuje Kajetan Kajetanowicz, trzykrotny rajdowy mistrz Europy, tegoroczny wicemistrz świata w kategorii WRC2.

Ford Fiesta WRC to samochód z silnikiem o pojemności 1,6-litra, który generuje moc 380 koni mechanicznych, przy 450 Nm. Rajdówka napędzana jest oczywiście na obie osie.