KRZYSZTOF HOŁOWCZYC NA PEŁNYM ŁADOWANIU

Legenda polskich rajdów, Krzysztof Hołowczyc, pojawi się na trasie tegorocznej edycji Rajdu Barbórka. Kierowca z Olsztyna zasiądzie za kierownicą nietypowego samochodu.

Trzykrotny mistrz Polski poprowadzi Forda Fiestę. Nie byłoby w tym nic zaskakującego, gdyby nie fakt, że to Fiesta… w pełni elektryczna! Fiesta przygotowana przez STARD & Ferratum to auto dysponujące mocą 612 koni mechanicznych, napędzane na cztery koła. Obok Krzysztofa Hołowczyca, elektrykiem zaprezentuje się także kolejny ze świetnie znanych rajdowych kierowców, Manfred Stohl.  Austriak ma w swoim dorobku podia w rywalizacji WRC, zdobywane między innymi w Australii i na Cyprze.

„Bardzo się cieszę, że będę miał okazję poprowadzić taki elektryczny samochód na trasie najbardziej spektakularnego odcinka specjalnego w Polsce, zlokalizowanego tuż obok warszawskiej Starówki. Barbórka to moment, w którym kibice celebrują zamknięcie sezonu, a jak bardzo lubię się tu pokazać. Myślę, że STRAND wybrał doskonałe miejsce na debiut elektrycznego samochodu wyczynowego w tej części Europy. Po dwóch sezonach z Fiestą ST RX w rallycrossie mam pewne doświadczenia, więc myślę, że szybko przyzwyczaję się do elektrycznej wersji tego samochodu. Jestem pewien, że zrobimy z Manfredem niezły show, zapraszamy wszystkich!” – powiedział Krzysztof Hołowczyc.

Elektryczną Fiestę będzie można zobaczyć podczas piątkowych, oficjalnych testów, oraz na trasie odcinków specjalnych Rajdu Barbórka. Na Karowej elektryczne auto poprowadzą na zmianę, Stohl i Krzysztof Hołowczyc.

„Jestem podekscytowany. Będę mógł poprowadzić ten niesamowity samochód na trasie tak legendarnego rajdu wspólnie z moim przyjacielem, Krzysztofem Hołowczycem. Mam świetne wspomnienia z Polski, dokładnie pamiętam entuzjastycznych, polskich kibiców. Wybraliśmy Barbórkę, ponieważ to jedna z najlepszych tego typu imprez we wschodniej Europie. Właśnie tu chcemy zaprezentować naszą pionierską technologię. Na pewno będziemy świetnie się bawić” – dodał Manfred Stohl.