Odkrywamy karty

W sezonie 2017 Rajd Barbórka zaskoczy zarówno kierowców jak i fanów sportów motorowych. Tradycyjnie, organizatorzy postarali się o kilka nowości, które sprawią, że grudniowa impreza będzie jeszcze bardziej atrakcyjna.

Już teraz otwieramy Listę Zgłoszeń, a także udostępniamy harmonogramy czasowe i mapy odcinków specjalnych. Poniżej znajdziecie także informacje o najbardziej istotnych zmianach i nowościach, jakie spotkacie w pierwszy weekend grudnia.

Najważniejszym elementem, na którego ujawnienie co roku czekają rajdowi fani jest przebieg rywalizacji na trasach odcinków specjalnych. Tym razem proponujemy kilka nowości oraz modyfikacji, ale także zupełnie nowe trasy, które znalazły się w barbórkowym harmonogramie.

Całkowitym debiutem będzie rywalizacja na trasie odcinka Tor Modlin. Na jego terenie przygotowaliśmy między innymi taras widokowy oraz trybunę VIP. To zupełna nowość także dla kierowców, to miejsce polecamy zatem szczególnie, także ze względu na doskonałą infrastrukturę i sportowy potencjał.

Niespodzianki czekają także na kibiców, którzy udadzą się na teren Autodromu Automobilklubu Polski na Bemowie. W tym roku rozszerzamy teren, na którym zbudowana zostanie trasa odcinka specjalnego, dokładając do tradycyjnej trasy także fragmenty płyty lotniska Babice, zarządzanego przez Centrum Usług Logistycznych.

Zarówno na Torze Modlin, jak i na terenie Autodromu każdy z zawodników będzie miał do pokonania podwójną pętlę. Dodatkowo, zgodnie z barbórkowa tradycją, w piątkowy wieczór na Bemowie odbędzie się odcinek testowy, na który wstęp będzie bezpłatny.

Ciekawostka i nowością jest także fakt, że w tym roku nie zostanie rozegrany rajd Barbórka Legend z oddzielną klasyfikacją. W zamian za to pojawią się nowe klasy – Barbórka R1, R2, R3, oraz Legendy L1, L2 i L3.

Regulamin Uzupełniający 55. Rajdu Barbórka 2017

Harmonogram czasowy