SIÓDMY RAZ KAJETANOWICZA

Kajetan Kajetanowicz siódmy raz wygrał Rajd Barbórka. Tym samym wicemistrz świata kategorii WRC został samodzielnym liderem pod względem liczby zwycięstw w  grudniowym klasyku. Do dziś po sześć wygranych mieli na koncie właśnie Kajetanowicz oraz Tomasz Kuchar.

Załoga Kajetanowicz / Szczepaniak wygraną zapewniła sobie po doskonałej jeździe na porannych odcinkach specjalnych w Modlinie, gdzie ich Ford Fiesta WRC był absolutnie bezkonkurencyjny. Kolejne odcinki, Autodrom Bemowo oraz Tor Służewiec wygrywali Jari Huttunen i Miko Marczyk, jednak strata z Modlina była zbyt duża, aby zagrozić Kajetanowiczowi.

Drugie miejsce w klasyfikacji końcowej rajdu zapewnił sobie właśnie Huttunen (Hyundai i20). Fin, który ma na swoim koncie starty w cyklu WRC, stracił do Kajetanowicza ponad pół minuty. Trzecie miejsce w Rajdzie Barbórka na ostatnich odcinkach zapewnił sobie Miko Marczyk, pilotowany przez Szymona Gospodarczyka. Jadący Skodą Fabią R5 mistrz Polski ostatecznie wyprzedził rzutem na taśmę Bryana Bouffier i Pascala Brodnickiego (Ford Fiesta).

Tegoroczna Barbórka zakończy się prestiżowym kryterium Asów na Karowej. Pierwsze samochody rywalizujące o wygraną pojawią się na trasie kilkanaście minut po godzinie 18:00.

KLASYFIKACJA KOŃCOWA RAJDU BARBÓRKA:

  1. Kajetan Kajetanowicz / Maciej Szczepaniak Ford Fiesta WRC
  2. Jari Huttunen / Mikko Lukka Hyundai i20  +34.95
  3. Miko Marczyk / Szymon Gospodarczyk Skoda Fabia R5  +43.06
  4. Bryan Bouffier / Pascal Brodnicki Ford Fiesta  +55.43
  5. Łukasz Byśkiniewicz / Adam Jędraszek Hyundai i20 +1:09.6