Hołek z babcią na Karowej. Czas otworzyć serca

Hołek z babcią na Karowej. Czas otworzyć serca

25 listopada 2021 0 By Rajd Barbórka

Krzysztof Hołowczyc wraca na Karową. Jeden z najbardziej popularnych polskich sportowców zabierze na trasę kultowego odcinka Kryterium Asów zwycięzcę charytatywnej licytacji na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

„Hołek” zaprezentuje się za kierownicą Subaru Impreza, pieszczotliwie nazywanej „babcią”. To wyjątkowe auto zbudowano na bazie 2-drzwiowej wersji Imprezy, która jest ikoną motorsportu i obiektem pożądania każdego rajdowego fana. To właśnie ten model stał się podstawą do zaprojektowania Subaru Imprezy WRC. Był także bardzo często wykorzystywany jako treningówka. „Babcia” służy Krzyśkowi już od ponad 20 lat.

W sezonie 2021 Krzysztof Hołowczyc kolejny raz będzie chciał przekazać dalej pozytywne emocje, które od lat niezmiennie towarzyszą sportowej rywalizacji na ulicy Karowej. Dlatego na prawym fotelu „babci” zasiądzie zwycięzca licytacji, z której całkowity dochód zostanie przekazany na rzecz WOŚP. Dla wielu rajdowych fanów będzie to także jedna z nielicznych okazji, by zobaczyć mistrzowski przejazd „Hołka” na własne oczy.

Krzysztof Hołowczyc to rajdowy mistrz Europy z 1997 roku. Tytuł zdobył wówczas wspólnie z Maciejem Wisławskim, wygrywając 3 rajdy w sezonie, w tym decydujący o końcowym sukcesie Rajd Cypru.

„Hołek” to także jeden z najbardziej utytułowanych kierowców w historii polskiego motorsportu. Ma na swoim koncie 3 tytuły mistrza kraju, a także podium w końcowej klasyfikacji Dakaru – najtrudniejszego rajdu cross-country na świecie. W sezonie 2021 zdobył Puchar Europy FIA w rajdach Baja oraz Mistrzostwo Polski w RMPST (Rajdowe Mistrzostwa Polski Samochodów Terenowych).

Linku do licytacji przejazdu szukajcie w social mediach Rajdu Barbórka i Krzysztofa Hołowczyca. Pojawi się tam natychmiast, kiedy licytacja będzie już dostępna i aktywna.

Przedstawiciele mediów będą mieli okazję spotkać się z Krzysztofem Hołowczycem podczas konferencji prasowej, na której organizatorzy przedstawią szczegóły dotyczące tegorocznego Rajdu Barbórka. Konferencja odbędzie się w piątek, 26 listopada o godzinie 11:00 w siedzibie Volvo Car Warszawa przy ulicy Marszałkowskiej 89.