Nowe rozdanie, nowe lokalizacje. Oto barbórkowe debiuty

Nowe rozdanie, nowe lokalizacje. Oto barbórkowe debiuty

21 listopada 2021 0 By Rajd Barbórka

Rajd Barbórka co roku zaskakuje nowymi rozwiązaniami i zmianami w harmonogramie. Obok żelaznych punktów imprezy, takich jak rywalizacja na terenie Autodromu Bemowo, czy wieńczącego sobotnie zawody kultowego Kryterium Asów na ulicy Karowej, w każdej edycji na przestrzeni ostatnich lat pojawiają się kolejne lokalizacje, które powodują, że Barbórka zawsze jest pełna niespodzianek.

W sezonie 2021 do listy barbórkowych odcinków specjalnych dołączą dwie nowe próby. Pierwsza z nich zostanie rozegrana już w piątkowy wieczór na ulicach Pruszkowa. Miasto będzie także gospodarzem ceremonii startu honorowego. Z kolei sobotnią walkę o sekundy otworzy widowiskowy OS Autodrom Słomczyn.

Otwarcie w Pruszkowie

Rajd Barbórka to w tym roku dwa razy więcej emocji. Dlaczego? Otóż na pierwszą rajdową ucztę zapraszamy kibiców już w piątek! Ceremonia startu honorowego, podczas której zaprezentują się wszystkie załogi zgłoszone do zawodów, rozpocznie się o godzinie 18:00 w okolicach dworca kolejowego w Pruszkowie. Niewiele później, bo już o 18:15 pierwsze samochody ruszą na trasę odcinka SZNAJDER Batterien Pruszków.

Odcinek poprowadzi ulicami miasta, wzdłuż których, w wyznaczonych strefach,  kibice będą mogli z bliska poczuć zapach benzyny i usłyszeć huk rajdowych silników. Ciekawym fragmentem odcinka otwierającego Rajd Barbórka będzie podjazd krętym ślimakiem na najwyższy poziom centrum handlowego Nowa Stacja i techniczna sekcja na terenie wielopoziomowego parkingu. Obrazki przypominające te z „Tokio Drift” gwarantowane!

Wejście do stref kibica na odcinku w Pruszkowie jest bezpłatne.

OS1 SZNAJDER Batterien Pruszków

  • data: 03.12.2021
  • godzina: ceremonia startu 18:00 / OS1 18:15
  • długość: 3,60 km
  • nawierzchnia: asfalt
  • wstęp: bezpłatny

Sobotni poranek w Słomczynie

Drugi dzień Rajdu Barbórka rozpocznie się od walki na wymagającym odcinku specjalnym Autodrom Słomczyn. W Słomczynie kierowcy przejadą trasę odcinka dwukrotnie, więc emocji na pewno nie zabraknie.

Do kibicowania zapraszamy już od 8:30 nad ranem. Pierwsza część OS Autodrom Słomczyn poprowadzi fragmentem permanentnego, asfaltowego toru, znanego przede wszystkim fanom rallycrossu i kartingu.

Specjalnie na potrzeby Rajdu Barbórka w Słomczynie powstała też szutrowa sekcja z dwiema potężnymi hopami i szykanami. Czy jest coś, co rajdowi kibice kochają bardziej od widoku potężnych maszyn zamiatających szutrowe nawroty i fruwających na odległość kilkunastu metrów?

OS2/3 Autodrom Słomczyn

REKLAMA