OS3. Kajto powiększa przewagę

OS3. Kajto powiększa przewagę

4 grudnia 2021 0 By Rajd Barbórka

Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak utrzymują prowadzenie w klasyfikacji 59. Rajdu Barbórka po dwóch porannych odcinkach. Ekipa LOTOS Rally Team wygrała obie próby w Słomczynie i wyprzedza aktualnych mistrzów Polski, Miko Marczyka i Szymona Gospodarczyka o ponad 11 sekund.

Po sobotnim odcinku w Pruszkowie Kajetanowicz, prowadzący Skodę Fabia Rally Evo2, zapewnił sobie komfortową przewagę nad rywalami, zyskując ponad 8 sekund na niespełna 4 kilometrach. Pierwszy przejazd odcinka specjalnego Autodrom Słomczyn był zdecydowanie bardziej wyrównany, ale i tym razem zakończył się wygraną Kajetanowicza, który znów zyskał ponad sekundę.

Drugie miejsce zajął Miko Marczyk, także na pokładzie Skody Fabia Rally Evo2. Na trzeciej pozycji zameldowali się Michał Ratajczyk i Jędrzej Szcześniak (Skoda Fabia Rally2).

Drugi przejazd Słomczyna to kolejna wygrana Kajetanowicza. Wielokrotny mistrz Europy i wicemistrz świata kategorii WRC3 znów pokonał Miko Marczyka i Michała Ratajczyka, jednak w generalnej klasyfikacji trzecie miejsce utrzymali Wojciech Chuchała i Sebastian Rozwadowski (kolejna Skoda Fabia).

Kolejne dwie próby odbędą się na terenie Torów Wyścigów Konnych na Służewcu. Rywalizacja w Rajdzie Barbórka zakończy się tradycyjnie na Bemowie.

Klasyfikacja generalna po OS3:

1. Kajetanowicz/Szczepaniak (Skoda Fabia Rally2)
2. Marczyk/Gospodarczyk (Skoda Fabia Rally2) +11,64 s
3. Chuchała/Rozwadowski (Skoda Fabia Rally2) +17,89 s
5. Ratajczyk/Szcześniak (Skoda Fabia Rally2) +19,05 s
4. Szeja/Szeja (Hyundai i20 Rally2) +20,89 s

fot. Piotr Nurczyński / sportsmedia.pl

REKLAMA