Kajetan Kajetanowicz wygrał 59. Rajd Barbórka

Kajetan Kajetanowicz wygrał 59. Rajd Barbórka

4 grudnia 2021 0 By Rajd Barbórka

Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak wygrali 59. Rajd Barbórka, który zakończył się odcinkiem specjalnym na Bemowie. Kajetanowicz był na niej szybszy od Miko Marczyka o niespełna sekundę i tym samym zanotował komplet wygranych na próbach Barbórki.

Kajetanowicz ze Szczepaniakiem zbudowali bezpieczną przewagę już po pierwszym odcinku, który w piątek został rozegrany na ulicach Pruszkowa. Na sobotnich próbach załoga LOTOS Rally Team systematycznie powiększała dystans dzielący ich od pozostałych ekip.

Najgroźniejsi rywale Kajetanowicza, Miko Marczyk i Szymon Gospodarczyk zajmowali drugie pozycje na każdym z sześciu oesów i tym samym zakończyli rywalizację na drugim miejscu w końcowej klasyfikacji.

Zacięta walka toczyła się o najniższy stopień podium. Po sobotniej próbie pozycję tę zajmowali Wojciech Chuchała z Sebastianem Rozwadowskim, jednak w sobotę nie odparli ataków Michała Ratajczyka i Jędrzeja Szcześniaka. Co prawda Chuchała na ostatniej próbie na Bemowie odrobił nieco ze swojej straty, ale to nie wystarczyło na powrót na trzecie miejsce.

Przed kierowcami jeszcze walka o tytuł Króla Karowej. Kryterium rozpocznie się wieczorem w centrum Warszawy.

Klasyfikacja końcowa 59. Rajdu Barbórka:

1. Kajetanowicz/Szczepaniak (Skoda Fabia Rally2)
2. Marczyk/Gospodarczyk (Skoda Fabia Rally2) +21,09 s
3. Ratajczyk/Szcześniak (Skoda Fabia Rally2) +39,76 s
3. Chuchała/Rozwadowski (Skoda Fabia Rally2) +41,37 s
4. Szeja/Szeja (Hyundai i20 Rally2) +42,10 s

fot. Piotr Nurczyński / sportsmedia.pl

REKLAMA