One Man Show. Kajto po raz dziewiąty

One Man Show. Kajto po raz dziewiąty

4 grudnia 2021 0 By Rajd Barbórka

Po wygranej w Rajdzie Barbórka, Kajetan Kajetanowicz wygrał również Kryterium Asów na Karowej. Było to już dziewiąte zwycięstwo Kajto na tym kultowym odcinku. Kierowca LOTOS Rally Team z pilotem Maciejem Szczepaniakiem całkowicie zdominowali sobotnią rywalizację na wszystkich próbach.

Kajetanowicz dołożył do swojej imponującej kolekcji kolejną statuetkę Pani Karowej. Podczas rywalizacji zamykającej tegoroczny Rajd Barbórka kierowca z Ustronia wyprzedził swoich najgroźniejszych rywali, Miko Marczyka z Szymonem Gospodarczykiem na prawym fotelu o 1,45 sekundy.

Trzecie miejsce zajęła załoga Michał Ratajczyk / Jędrzej Szcześniak. Ten zespół doskonale spisywał się też na trasie Rajdu Barbórka, zajmując w jego końcowej klasyfikacji – podobnie, jak na Karowej – trzecią pozycję.

„To niesamowite uczucie. Zrobiliśmy to w otoczeniu naszych fanów, przyjaciół i dziesiątek flag z napisem #TeamKajto. Myślę, że wczoraj i dzisiaj daliśmy kibicom mnóstwo radości, tak jak i przez cały sezon. Dziękuję wszystkim za ten rok i już nie mogę się doczekać następnego” – mówił na mecie Kryterium Karowa Kajetan Kajetanowicz.

Tegoroczną walkę na odcinkach specjalnych całkowicie zdominowały ekipy ścigające się Skodami Fabia, które dowiozły na podium całą czołówkę.

Kryterium Karowa – wyniki

1. Kajetanowicz/Szczepaniak (Skoda Fabia Rally2)
2. Marczyk/Gospodarczyk (Skoda Fabia Rally2) +1,45 s
3. Ratajczyk/Szcześniak (Skoda Fabia Rally2) +2,63 s
4. Szeja/Szeja (Hyundai i20 Rally2) +4,09 s
5. Kabaciński/Kuśnierz (Skoda Fabia R5 Evo) +5,57 s

REKLAMA