61. Rajd Barbórka. Tu po prostu trzeba być!

61. Rajd Barbórka. Tu po prostu trzeba być!

18 października 2023 0 By Rajd Barbórka

Rozgrzewające show na początku grudnia?! To jak najbardziej możliwe! Od wielu lat oficjalną imprezą, zamykającą sezon sportów motorowych w naszym kraju jest Rajd Barbórka z niezwykle mocnym akcentem kończącym: Kryterium Asów Karowa. W dniach 1-2 grudnia na ulicach Warszawy i okolic odbędzie się już 61. edycja tego prestiżowego wydarzenia.

Zmieniają się technologie, samochody, ale jedno pozostaje niezakłócone i niezmienne: znakomita zabawa dla wielotysięcznego tłumu kibiców. Ci, którzy na początku grudnia zdecydują się uczestniczyć w Rajdzie Barbórki wracają do swoich domów przepełnieni pozytywnymi emocjami. Tu po prostu wypada być!

Korzenie Rajdu sięgają lat przedwojennych, ale wydarzenie to nabrało organizacyjnego impetu w latach 60. ubiegłego stulecia. To czyni z Barbórki jedną z najdłużej rozgrywanych, cyklicznych imprez w Polsce.

Jedyny w swoim rodzaju klimat tworzą także najbardziej znane, wręcz legendarne polskie nazwiska, które zapisały się na kartach historii Rajdu. Sobiesław Zasada, Marian Bublewicz, Janusz Kulig, Krzysztof Hołowczyc, Tomasz Kuchar, Leszek Kuzaj, Kajetan Kajetanowicz – by wymienić tylko tych największych. Dodajmy tu jeszcze wielu znamienitych, honorowych gości, jacy w przeszłości brali udział w finałowym odcinku Rajdu (m.in. Tommi Mäkinen, Jani Passonen, Sébastien Loeb), a będzie można z czystym sumieniem stwierdzić, że Kryterium Asów Karowa jest prawdziwą perłą w koronie Barbórki.

W poprzedniej, jubileuszowej 60. edycji imprezy pewnie zatriumfował Miko Marczyk i Szymon Gospodarczyk. Ekipa jadąca Skodą Fabia Rally2 Evo była także faworytem ostatniego odcinka na ulicy Karowej, ale ostatecznie minimalnie lepsi (zaledwie o 0,18 s) okazali się Łukasz Byśkiniewicz i Adam Jędraszek w Hyundaiu i20 R5.

Jak będzie w 61. edycji Rajdu Barbórka, która przemknie ulicami Warszawy i okolic w dniach 1-2 grudnia? Kto w geście triumfu wzniesie do góry statuetkę Pani Karowej? Jedno jest pewno: musisz tu być!

Szczegółowe informacje odnośnie 61. Rajdu Barbórki będą pojawiać się na naszej stronie internetowej oraz w social mediach. Bilety trafią do sprzedaży już w środę 18 października.