Powtórka sprzed roku. Marczyk zwycięzcą Rajdu Barbórka

Powtórka sprzed roku. Marczyk zwycięzcą Rajdu Barbórka

2 grudnia 2023 Opublikowane By Rajd Barbórka

Miko Marczyk i Szymon Gospodarczyk w Skodzie Fabia RS Rally2 wygrali 61. Rajd Barbórka. Drugie miejsce w końcowej klasyfikacji zajęli Kacper Wróblewski i Jakub Wróbel (Skoda Fabia Rally2 EVO), tracąc do zwycięzców nieco ponad 2 sekundy. Trzecią pozycję rzutem na taśmę zdobyli Wojciech Chuchała i Sebastian Rozwadowski (Skoda Fabia Rally2 EVO).

Miko Marczyk prowadził w klasyfikacji rajdu od pierwszych porannych odcinków na terenie Autodromu Słomczyn, aż do ostatniej próby na Bemowie. Ostatni odcinek zwycięzcy rajdu pojechali spokojnie, ale w tempie wystarczającym na utrzymanie pierwszej pozycji.

Miejsce na podium stracili w ostatniej chwili Michał Ratajczyk i Jędrzej Szczęśniak. Załoga, która od początku rajdu zajmowała trzecią pozycję, na Autodromie Bemowo musiała ostatecznie uznać wyższość Wojciecha Chuchały i Sebastiana Rozwadowskiego. Były mistrz Polski wskoczył na podium, pokonując Ratajczyka zaledwie o… 13 setnych sekundy! Po drugim miejscu w ubiegłym sezonie, to kolejne podium dla Chuchały, który na rajdowe trasy wraca okazjonalnie.

61. Rajd Barbórka. Klasyfikacja

1. Marczyk / Gospodarczyk Skoda Fabia RS Rally 2
2. Wróblewski / Wróbel Skoda Fabia Rally2 EVO +2,33
3. Chuchała / Rozwadowski Skoda Fabia Rally2 EVO +9,96
4. Ratajczyk / Szcześniak Skoda Fabia Rally2 +10,09
5. Szeja / Szeja Skoda Fabia +13,75

REKLAMA

Zobacz też