Miko Marczyk gościem specjalnym finałów Wirtualnej Barbórki

Miko Marczyk gościem specjalnym finałów Wirtualnej Barbórki

8 grudnia 2020 0 By Rajd Barbórka

Miko Marczyk będzie jednym z gości specjalnych finału pierwszej edycji Wirtualnej Barbórki. Mistrz Polski w klasyfikacji generalnej z sezonu 2019 w tym roku ścigał się w cyklu ERC (Rajdowe Mistrzostwa Europy). Kierowca Orlen Team ścigający się samochodem Škoda Fabia Rally2 Evo W klasyfikacji końcowej zajął ósme miejsce, a w punktacji ERC1 Junior ukończył sezon na czwartej pozycji, tracąc do podium zaledwie sześć punktów. Dla rajdowych fanów, którzy przebrną przez eliminacje do Wirtualnej Barbórki będzie to niepowtarzalna okazja na spotkanie z najmłodszym mistrzem Polski w historii cyklu RSMP.

Wirtualne ściganie na zakończenie tego przedziwnego i trudnego sezonu to w Twojej ocenie ciekawa alternatywa?

MM: Niestety w tym sezonie zabraknie tradycyjnego zamknięcia, jakim jest coroczny start w Rajdzie Barbórka. Ale dzięki inicjatywie Automobilklubu Polski będziemy mogli ścigać się wirtualnie. A taki wirtualny trening jest bardzo przydatny.

Wirtualna Barbórka to impreza, w której mogą wziąć udział kibice. Nic nie zastąpi atmosfery, jaka panuje na Karowej, ale w zamian za to sami będą mogli sprawdzić się na trasie Kryterium Asów…

MM: To doskonały „zamiennik”. Co prawda kibice nie poczują zapachu benzyny i palonych opon, nie poczują aż tak wielkich rajdowych emocji, ale w zamian za to będą mogli wziąć udział w Barbórce osobiście. Przejechać się wirtualnie słynną trasą na Karowej. Jestem pewien, że taka rywalizacji wyzwoli wiele pozytywnych wrażeń i mnóstwo adrenaliny.

Będziesz gościem specjalnym finału Wirtualnej Barbórki. Na co z Twojej strony mogą liczyć uczestnicy zawodów?

MM: Będę służył poradą i wskazówkami, które pomogą pokonać wymagającą trasę na Karowej. Wiem, że na wirtualnej trasie będą się ścigać także inni zawodnicy. Na pewno uczestnicy finału będą mieli okazję, żeby przyjrzeć się tym przejazdom i skorzystać nie tylko z moich porad.

Jak oceniasz ten przedziwny sezon ze swojej perspektywy?

MM: Rzeczywiście, sezon 2020 był bardzo trudny i wymagający, zarówno dla zawodników jak i organizatorów. Ja miałem to szczęście, że ścigałem się w cyklu Rajdowych Mistrzostw Europy, które odbyły się praktycznie zgodnie z planem. Wystartowałem w pięciu rajdach, zdobyłem mnóstwo wiedzy i doświadczeni, więc jestem z tego sezonu zadowolony.

Zgłoszenia i eliminacje do Wirtualnej Barbórki potrwają do piątku, 18 grudnia. Finałowa rozgrywka odbędzie się dzień później, w sobotę 19 grudnia w budynku Automobilklubu Polski przy ulicy Powstańców Śląskich 127.

fot. mikomarczyk.pl

REKLAMA