Mistrzowski potwór na trasach Rajdu Barbórka

Mistrzowski potwór na trasach Rajdu Barbórka

26 listopada 2021 0 By Rajd Barbórka

Rajd Barbórka bez niespodzianek? To niemożliwe. Co roku impreza zaskakuje nowymi rozwiązaniami i pomysłami. Wszystko po to, aby barbórkowi kibice mogli przeżywać jeszcze więcej emocji i  zabrać ze sobą worek pozytywnych wspomnień.

Na trasach odcinków specjalnych Rajdu Barbórka w sezonie 2021 zobaczymy nietypowy pojazd. Nietypowy, jeśli mamy na myśli tradycyjną, barbórkową rywalizację, ale dobrze znany wszystkim fanom rajdów terenowych. Kamena Rally Team to tegoroczni mistrzowie Europy, Węgier, Czech i Polski. Mają za sobą ponad 8 tysięcy kilometrów w trudnym terenie. Wystartowali łącznie w 16 rajdach.

Bardzo lubimy nowe wyzwania, a ten rajd na pewno takim będzie. Dla mnie, jako pilota to duża zmiana, ponieważ w zawodach, w których na co dzień bierzemy udział, roadbooka dostajemy na chwilę przed startem. Tu mamy możliwość zapoznania się z trasą wcześniej i opisania jej po swojemu.  – mówi Dariusz Baśkiewicz

Na odcinkach specjalnych Rajdu Barbórka zobaczymy prawdziwego potwora – Polarisa RZR PRO XP. Pojazd jest wyposażony w silnik o pojemności 925 cm3 i mocy ponad 200 koni mechanicznych. Jak na terenową maszynę przystało, charakteryzuje się ogromnym skokiem zawieszenia, który pozwala na rywalizacją w najtrudniejszych warunkach.

Każdy kolejny przejechany kilometr to dla nas cenne doświadczenie, które potem procentuje. Tym bardziej jeśli możemy sprawdzić siebie i sprzęt w innych okolicznościach niż zazwyczaj. Jednak poza zwykłą rywalizacją, której nie umiemy sobie odmówić, liczymy też na świetną zabawę i spotkania  z innymi zawodnikami oraz naszymi kibicami. Chcielibyśmy też podziękować Organizatorom, że umożliwili nam start w tak prestiżowym rajdzie – dodaje kierowca, Tomasz Białkowski

REKLAMA