Ponad setka zgłoszeń do tegorocznego Rajdu Barbórka

Ponad setka zgłoszeń do tegorocznego Rajdu Barbórka

26 listopada 2021 0 By Rajd Barbórka

Na liście zgłoszeń do tegorocznego Rajdu Barbórka znalazły się 103 załogi. 25 z nich wystartuje w Barbórce Legend, w klasach H1, H2 i H3. Na odcinkach specjalnych rajdu zobaczymy największe gwiazdy polskiego motorsportu.

Listę zgłoszeń otwierają Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak. Załoga LOTOS Rally Team w tym roku wywalczył drugie miejsce w klasyfikacji generalnej mistrzostw świata WRC3, a Szczepaniak wywalczył tytuł mistrzowski co-drivers w tej samej kategorii.

Wydaje się, że najgroźniejszymi rywalami doświadczonych mistrzów będzie ekipa Orlen Team – Miko Marczyk i Szymon Gospodarczyk. Wiadomo już, że aktualni mkistrzowie Polski w Rajdzie Barbórka wystartują Skodą Fabią Rally2 Evo – samochodem, który znają doskonale ze swoich tegorocznych zmagań w cyklu ERC.

Na trasach Barbórki zobaczymy też Wojciecha Chuchałę z Sebastianem Rozwadowskim. Chuchała to były mistrz kraju, który słynie z widowiskowej jazdy, co wielokrotnie prezentował na ulicy Karowej. Wojciech Chuchała w Rajdzie Barbórka pojedzie Skodą Fabią.

Wśród zgłoszonych zawodników znaleźli się też inni czołowi polscy kierowcy rajdowi. W pierwszy weekend grudnia na odcinkach specjalnych pojawią się między innymi Kacper Wróblewski, Maciej Lubiak, czy Łukasz Byśkiniewicz.

🔗 Lista zgłoszeń 59 Rajd Barbórka