Mapy, harmonogram i otwarcie zgłoszeń

Mapy, harmonogram i otwarcie zgłoszeń

3 listopada 2021 1 By Rajd Barbórka

Grudniowa impreza tradycyjnie będzie pełna niespodzianek i nowych rozwiązań. Jednym z nich jest termin oraz miejsce rozpoczęcia rajdu. Tym razem Barbórka wystartuje bowiem… w Pruszkowie, gdzie w piątek o 18:00 rozpocznie się ceremonia startu honorowego. Na tym jednak nie koniec piątkowych emocji. Zaledwie kilkanaście minut po przejechaniu przez rampę zawodnicy staną do walki na trasie pierwszego odcinka specjalnego, który zostanie rozegrany na ulicach Pruszkowa.

W sobotni poranek rywalizacja zacznie się od widowiskowego przejazdu na terenie Autodromu Słomczyn, obiektu doskonale znanego wszystkim fanom sportów motorowych. Następnie zawodnicy wyruszą w stronę Warszawy, aby walczyć o cenne sekundy na jednym z ulubionych odcinków barbórkowych kibiców – Torze Służewiec, który wraca do harmonogramu grudniowego klasyka.

Oczywiście Barbórki nie byłoby bez wizyty na zapleczu siedziby Automobilklubu Polski, czyli na Autodromie Bemowo. Tu odbędzie się odcinek równoległy, a więc na kibiców czeka podwójna dawka emocji. Tradycyjnie na Bemowie będzie zlokalizowana strefa serwisowa, w której z bliska będzie można przyjrzeć się przygotowaniom i pracy rajdowych ekip.

Jak zakończy się tegoroczny Rajd Barbórka? W tej kwestii jesteśmy konserwatywni i stali w przekonaniach – to przecież Karowa jest królową polskich odcinków specjalnych! Nie pozostaje nam więc nic innego, jak zaprosić Was także w tym roku na pełną rajdową ekstazę z charakterystycznym hurgotem kostki brukowej w tle.

Formularze zgłoszeniowe są już dostępne na naszej stronie internetowej, w zakładce ZAWODNICY. Znajdziecie tam również Regulamin Uzupełniający, mapy odcinków specjalnych oraz harmonogram czasowy tegorocznego Rajdu Barbórka.

fot Piotr Nurczyński / sportsmedia.pl

➡ Na skróty