131 jeden załóg na liście zgłoszeń do Rajdu Barbórka

131 jeden załóg na liście zgłoszeń do Rajdu Barbórka

25 listopada 2022 0 By Rajd Barbórka

Na liście zgłoszeń do tegorocznego Rajdu Barbórka znalazło się aż 131 załóg. Jubileuszowa edycja grudniowej imprezy zapowiada się wyjątkowo ciekawie, bo na starcie zobaczymy całą krajową czołówkę.

Listę zgłoszeń otwiera Kajetan Kajetanowicz pilotowany przez Macieja Szczepaniaka – wielokrotny zwycięzca zarówno samego Rajdu Barbórka, jak i Kryterium Asów na Karowej. Kajto w tym roku rywalizował w Rajdowych Mistrzostwach Świata i start w Warszawie będzie jedyną okazją, aby zobaczyć go na polskich odcinkach specjalnych.

Wśród zgłoszonych załóg nie mogło zabraknąć Miko Marczyka z Szymanem Gospodarczykiem. Załoga Orlen Team wystartuje w Rajdzie Barbórka dobrze znaną kibicom Skodą Fabią Rally2 Evo. To właśnie Miko Marczyk od kilku sezonów jest najgroźniejszym rywalem Kajetanowicza w rywalizacji o statuetkę Pani Karowej i to rywalizacja tych dwóch kierowców rozpala emocje fanów motorsportu.

W ubiegłym sezonie trzecie miejsce zarówno w rajdzie jak i na Karowej zajęli Michał Ratajczyk i Jędrzej Szcześniak. Ta para zaprezentuje się na trasie Barbórki także w tym roku. Ratajczyk i Szcześniak pojadą Fordem Fiesta.

Na liście zgłoszeń znalazły się też inne nazwiska, które zawsze wzbudzają ekscytację i emocje kibiców zgromadzonych na trasach odcinków specjalnych. W Barbórce nie mogło zabraknąć takich kierowców jak Wojciech Chuchała, Jakub Brzeziński, Jarosław Szeja czy Łukasz Byśkiniewicz.

Perełki z minionych lat

13 samochodów zobaczymy w nowych klasach Y1 i Y2, które w tym roku debiutują w Rajdzie Barbórka. Wśród „youngtimerów” produkowanych na początku lat 90-tych na liście zgłoszeń pojawiły się takie maszyny, jak Subaru Impreza S5 Proto, Toyota Celica GT4, Renault Megane Maxi czy BMW E36. Auta z klas Y1 i Y2 będą rywalizowały w łącznej klasyfikacji Rajdu Barbórka.

Tradycyjnie, na trasach Barbórki znajdzie się także coś dla fanów rajdowych legend. Lista samochodów zgłoszonych w klasach H1 i H2 wygląda imponująco. Na odcinkach specjalnych kibice będą mogli podziwiać między innymi takie perełki, jak choćby Audi Quattro, Ford Sierra Cosworth, Lancia Delta Integrale, Alfa Romeo 2000, Lancia Fulva Coupe, Talbot Sunbeam czy nasze rodzime gwiazdy – Fiaty 126p, FSO Warszawa 125p i Polonezy.

🔗 Zobacz pełną Listę Zgłoszeń do 60. Rajdu Barbórka

źródło: barborka.pl fot: niechwiadowicz.com