60 Rajd Barbórka na żywo w TVN Turbo

60 Rajd Barbórka na żywo w TVN Turbo

29 listopada 2022 0 By Rajd Barbórka

Zbliża się jubileuszowa, 60. edycja Rajdu Barbórka. Automobilklub Polski oraz TVN Turbo po raz kolejny będą współpracować przy najważniejszym wydarzeniu motoryzacyjnym w Warszawie. Kryterium Asów na ulicy Karowej będzie transmitowane na żywo 3 grudnia na antenie kanału TVN Turbo. Start o godzinie 18:15.

TVN Turbo, najpopularniejszy kanał telewizyjny w Polsce skierowany do męskiej części widowni, po raz kolejny został partnerem medialnym Rajdu Barbórka. Jest to kultowe wydarzenie, które zamyka polski sezon rajdowy. Transmisja z legendarnego odcinka Kryterium Asów, zamykającego grudniową imprezę, będzie jedną z największych realizacji telewizyjnych kanału w roku. Zmagania rajdowych załóg o jedno z najważniejszych trofeów motoryzacyjnych w Polsce – Statuetkę Pani Karowej – dokumentować będzie ponad 20 kamer, w tym drony i kamery pokładowe. Dzięki systemowi telemetrycznemu, widzowie TVN Turbo na bieżąco będą śledzić prędkość pojazdów czy przeciążenia towarzyszące kierowcom. W roli komentatorów wystąpią Michał Kościuszko i Grzegorz Gac.

Rajd Barbórka to bezapelacyjnie święto motoryzacji. Cieszymy się, że razem z Automobilklubem będziemy celebrować diamentową rocznicę tego wydarzenia. Wspólne działania pozwolą na dotarcie do wszystkich miłośników motorsportu i relacjonowanie na żywo najważniejszych momentów imprezy – mówi Przemysław Kwiatkowski, dyrektor programów factualnych TVN Warner Bros. Discovery.

Na wydarzeniu nie zabraknie znanych ekspertów TVN Turbo. Adam Kornacki będzie gospodarzem rajdowego studia, przygotowanego specjalnie na tę okazję. Wśród jego gości znajdą się między innymi Gosia Rdest, Tomek Czopik i Michał Bębenek. W samym centrum, imprezę będzie relacjonował Patryk Mikiciuk, a Krystian Plato porozmawia z zawodnikami tuż po ukończeniu przejazdu. Z kolei Grzesiek Duda przekaże wieści z parku serwisowego.

Ale to nie wszystko! Fanów rajdów zapraszamy na specjalną transmisję ze startu honorowego w Pruszkowie, oraz miejskiego odcinka specjalnego, otwierającego Rajd Barbórka. Kierowcy wjadą na dach galerii handlowej, a Krystian Plato przeprowadzi wywiady z członkami załóg i gośćmi specjalnymi. Ceremonię oraz oesową rywalizację będzie można śledzić w piątek 2 grudnia od godziny 17:30 na YouTubie TVN Turbo.

W sobotę, 3 grudnia, jeszcze przed rozpoczęciem rywalizacji o zwycięstwo na Karowej zapraszamy na kanał YouTube. O 17:05 wystartuje tu relacja z przejazdu legend! Początek grudnia zapowiada się emocjonująco.